Výrobcovia

Reklama

RC súprava Spektrum DX 8T Air - Heli AR8000 2,4GHz

Výrobca: Spektrum

RC súprava Spektrum DX8T DSM2 Spektrum Air - Heli AR8000 (Mode 1-4)
2,4GHz

Viac detailov

Na objednávku (do 14 dní)
318,49 € bez DPH
382,18 € vrátane DPH


DX8T DSM2 Spektrum Air - Heli AR8000 (Mode 1-4)                                          360 pohľad

Prvá letecká súprava Spektrum s telemetriou - to je vysielač DX8. Telemetria s plným dosahom umožňuje prenášať v reálnom čase napätie batérie, napätie prijímača, teplotu motora / batérií, otáčky motora a kvalitu RF spojenia (počet únikov signálu, počet strácaných / poškodených rámcov, počet stavov hold). Novinkou je varovanie aj pomocou vibrácií vysielača. Pohyb menu je realizovaný overeným rolovacím tlačidlom, samozrejmosťou je grafický podsvietený display a precízna mechanika "kniplov" uložená kompletne v ložiskách. Internú pamäť na 30 modelov je možné takmer neobmedzene rozšíriť štandardnou SD kartou, ktorá sa používa aj na upgrade firmware vysielača. Nastavenie modelov je uložené na SD karte v jednotlivých súboroch. To umožňuje uložiť nastavenia modelov do počítača a zdieľať s priateľmi a opačne.

Tím vývojarov Spektrum dbal aj na dokonalú ergonómiu vysielača. Vysielač je možné pohodlne držať v rukách za pogumované úchyty vysielača, aj ho umiestniť do štandardných pultov. Každý pilot si môže behom chvíľky ľahko prispôsobiť rozvrhnutie prepínačov vrátane módu vysielača 1-4.

Vysielač Spektrum DX8 je prvým vysílačom, ktorý má integrovanú nabíjačku. Nabíjanie vysielača už nemôže byť jednoduchšie. Stačí zapojiť ľubovoľný 12 V DC zdroj (stabilizovaný zdroj, 12V autobatériu, atď …) štandardným 4 mm konektorom do vysielača a integrovaná nabíjačka vysielača sama nabije batérie. Pre napájanie je možné použiť 4ks nabíjacích AA Ni-MH s kapacitou 2000 mAh, ale aj Li-Pol akumulátor s kapacitou 4000 mAh, čo zaručí asi dvojnásobnú dobu prevádzky, navyše s podstatne nižším samovybíjaním. Nabíjačka rozpozná, či je vysielač napájaný z Ni-MH alebo Li-Pol a podľa toho zvolí nabíjací postup.

Spektrum DSM2 systém komunikuje prostredníctvom rozprostreného spektra DSSS – Direct Sequence Spread Spektrum. Systém DSSS zaručuje vynikajúcu odolnosť voči rušeniu - aj keď na rovnakej frekvencii vysiela iné zariadenie, prijímač je schopný správne dekódovať signál z vysielača. Vo veľkých modeloch je možné použiť doplnkové prijímače (priestorová diverzita), ktoré minimalizujú počet výpadkov zpôsobených únikom signálu. Samozrejmosťou je funkcia ModelMatch™, ktorá zabraňuje zámene modelu a tak niekedy aj zbytočným škodám.

Základné vlastnosti:
 • Telemetria s plným dosahom umožňuje prenášanie napätia prijímača, napätie batérie, teploty motora / batérií, otáčiek motora a kvality signálu
 • Možnosť jednoduchej zmeny módu 1, 2, 3 a 4 a prispôsobenie prepínačov
 • Možnosť predávania informácií zvukovo, opticky alebo pomocou vibrácií vysielača, napríklad príliš vysoká teplota motora, nízke napätie batérie, zlý signál, apod.
 • Voľba latencie 11 ms alebo 22 ms. (Latenciu 11 ms má zmysel používať iba s digitálnymi servami.) Rozlíšenie 2048 bodov (11 bitov)
 • Veľký grafický modro podsvietený display, rozlíšenie 128x64 bodov
 • Interná pamäť na 30 modelov, neobmedzene rozšíriteľná pomocou štandardnej SD karty, možnosť kopírovania na PC
 • Možnosť nahrania nového firmware vysielača pomocou SD karty bez nutnosti zaslania do servisu
 • 3 letové módy, 3 programovateľné dvojité výchyľky, 3 programovateľné mixi Heli, 4 typy dosky cykliky, 5 bodová krivka plynu
 • E-ring™ kontroluje výchyľky serv cykliky. Pri programovaní mixov cykliky a kolektívu vrtuľníka je ľahké prekročiť medzné výchyľky serv dané konštrukciou rotorovej hlavy, a tým nadmerne zaťažovať servá a celú mechaniku. Vďaka systému Spektrum E-Ring™ sa toto stáva minulosťou.
 • Nastavenie aktívneho zisku gyra, governor trim.
 • Jednoduchý pohyb v menu pomocou rolovacieho tlačidla SimpleScroll™.
 • Nastaviteľné funkcie prepínačov
 • Nastaviteľné funkcie vypnutia motora, časovač, precízne ovládacie páky uložené kompletne v guľôčkových ložiskách
 • K dispozícii je aj telemetrický modul TM1100, ktorý je vhodný vďaka malým rozmerom hmotnosti aj do menších modelov lietadiel či vrtuľníkov

Technické údaje
 • Počet kanálov: 8
 • Mód: 1,2,3,4 voliteľný
 • Pásmo: ISM 2,4 GHz
 • Rozlíšenie: 2048 bodov (11 bitov)
 • Latencia: 11ms, 22 ms voliteľne

Set obsahuje:

- 8 kanálový vysielač Spektrum DX8
- 8 kanálový prijímač AR8000
- telemetrický modul TM1000 s plným dosahom
- senzor teploty
- senzor napätia batérie
- Y-kábel pre telemetriu
- kábel pre pripojenie k sieťovému adaptéru
- sieťový 12 V DC zdroj
- 16MB SD karta
- arch samolepiek

 

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Komentáre môžu odosielať iba registrovaní zákazníci.

Košík  

(prázdny)